Zinc Euro

Rodina, ktorá sa postará o vaše investície

Zdroj: www.forbes.sk

Počas ôsmich rokov na trhu preinvestovali desiatky miliónov eur a vybudovali rodinnú finančnú inštitúciu, ktorá svojim klientom prináša zúročenie investícií. Otec Jaroslav Kiska a jeho synovia Michal a Maroš dnes vytvárajú priestor na dosiahnutie skutočne zaujímavých výnosov.

Hoci sa môže zdať, že k podnikaniu priviedol svojich synov otec Jaroslav Kiska, opak je pravdou. Boli to práve Michal a Maroš, ktorí sa rozhodli v roku 2014 založiť firmu Zinc Euro. Otec bol však od začiatku poradcom v rámci stratégie budovania spoločnosti a poskytol im svoje osobné finančné zdroje na rozbeh a garanciu investícií. O tom, že bol tento krok správny, svedčí aj fakt, že spoločnosť Zinc Euro je na trhu už osem rokov a spravuje investície viac ako tristo popredných slovenských podnikateľov. Okrem investícií, ktoré presiahli 75 miliónov eur, považujú za svoj veľký úspech hlavne zhodnotenie investícií každého klienta. „Aj vďaka nášmu Zinc Garančnému fondu môžeme zaručiť bezpečnosť všetkých investícií. Počas nášho pôsobenia v tejto oblasti tak žiadny náš klient neprišiel ani o euro, čo potvrdzuje aj nezávislá audítorská správa. Sme radi, že u nás opakovane investuje viac ako deväťdesiat percent klientov,“ hovorí Maroš Kiska.

Medzigeneračná spolupráca

O tom, že sa môžu učiť nielen synovia od otca, ale aj naopak, svedčí fungovanie Kiskovcov v rámci spoločnosti Zinc Euro. Každý z nich priniesol do firmy iný pohľad na podnikanie. Na jednej strane sú to desiatky rokov skúseností, osobných kontaktov a referencií z domáceho trhu otca Jaroslava, na druhej dravosť a inovatívny pohľad na finančný svet vďaka skúsenostiam synov zo zahraničných škôl a praxe v medzinárodných inštitúciách. Kombinácia ich skúseností a vedomostí prináša klientom možnosti investícií s potenciálom vyšších výnosov vďaka peer to peer (P2P investovaniu). Investori v rámci tohto modelu požičiavajú peniaze jednotlivcom a firmám na základe Občianskeho zákonníka, tak ako je to bežné v iných európskych krajinách. „Pre nás je dôležitá hlavne transparentnosť, ktorú takéto investovanie poskytuje. Naši klienti majú k dispozícii všetky potrebné informácie o poskytnutej pôžičke, do ktorej investovali svoje peniaze. Zinc Garančný fond je pre nich tiež istotou, že svoje peniaze investovali správne a nemusia sa báť, že by o ne mohli prísť,“ hovorí Michal Kiska.

Máme ambíciu otvoriť finančnú inštitúciu na poskytovanie úverov, ktorej investormi budú právnické osoby zo Slovenska a nie zahraničný bankový dom.​

Budúcnosť vo vlastných rukách

Na finančných trhoch má spoločnosť Zinc stabilnú pozíciu. Pre synov Maroša a Michala je preto výzvou posunúť sa o krok ďalej. „Máme ambíciu otvoriť finančnú inštitúciu na poskytovanie úverov, ktorej investormi budú právnické osoby zo Slovenska a nie zahraničný bankový dom,“ dodáva Jaroslav Kiska.

Zdroj: www.forbes.sk