Zinc Euro

Zdroj: www.forbes.sk

Investičný trh má vlastné pravidlá a môže vám priniesť veľké výhody, ak ich poznáte. Len málo firiem sa dokáže v často nestabilnom prostredí pýšiť takými úspechmi ako Zinc Euro. CEO spoločnosti Maroš Kiska prezradil, ako je možné, že ich klienti doteraz pri investovaní nestratili ani euro.

Investori za desať rokov vášho pôsobenia na trhu nestratili podľa auditu ani euro zo svojich investícií, práve naopak, peniaze úspešne zhodnocujú. Ide všetko podľa plánov, ktoré ste pri zakladaní Zinc Euro mali?

Je to tak. Nezávislý audit potvrdzuje, že naši investori nestratili ani euro zo svojich investícií, ich peniaze úspešne zhodnocujeme. Sme najväčšou P2P crowdfundingovou spoločnosťou na Slovensku a smerujeme k míľniku – k bezpečnému investovaniu sto miliónov eur počas desiatich rokov pôsobenia na trhu. Viac ako deväťdesiat percent investorov u nás investuje opakovane, čo nám dodáva veľkú dôveru. Našou výzvou a ambíciou je otvoriť finančnú inštitúciu na poskytovanie spotrebiteľských úverov, ktorej investormi budú slovenské právnické osoby a zahraničné kreditné fondy.

 

Otvárame dvere všetkým, investovanie by malo byť prístupné pre každého.“

Otvárate dvere bežným ľuďom a zároveň skúseným investorom, čo je pomerne široká klientela, no čísla hovoria za vás. Ako by ste radili investovať ľuďom, ktorí majú s trhom menej skúseností?

Otvárame dvere všetkým, sme presvedčení, že investovanie by malo byť prístupné pre každého. Ľuďom s menšími skúsenosťami odporúčam začať s diverzifikovaným prístupom a investovať do produktov, ktoré chránia vstupný kapitál a majú časový horizont do piatich rokov. Je dôležité pravidelne si utvárať vlastný názor na stav investovaných peňazí. Dlhodobý a stabilný prístup k investovaniu je kľúčom k úspechu.

Aké druhy investícií klientom ponúkate?

Ponúkame im širokú škálu investičných možností, čo umožňuje naozaj komukoľvek bez ohľadu na skúsenosti s investovaním pravidelne zhodnocovať financie. Investície v produktoch Zinc Euro prinášajú atraktívny výnos v rozmedzí od šesť do dvanásť percent ročne, pričom konečný výnos závisí od výšky investície a stratégie investora. Zložené úročenie umožňuje investorom dosiahnuť vyššie zisky, keď nechajú zarábať nielen istinu, ale aj úroky.

Používate účtovnícky softvér, ktorý vám poskytuje bezpečné a transparentné investičné prostredie. Môžete nám o ňom povedať viac?

Tento jedinečný účtovnícky softvér sme vyvinuli v spolupráci so spoločnosťou Asseco, lídrom v oblasti informačných systémov pre bankové subjekty v Európe. Vznikol podľa našich špecifických požiadaviek takmer po ročnej intenzívnej práci na jeho vývoji. Umožňuje automatické párovanie dlžníkov s investormi už od centa a zabezpečuje maximálnu transparentnosť a efektivitu každej investície.