Porovnajte si výnos v Zinc a v banke

Ako je možné, že výnosy v Zinc Euro sú vyššie ako v banke? Peer-to-peer pôžičky sú pôžičky od ľudí pre ľudí a preto pri tomto spôsobe investovania banky nie sú potrebné. Tí, ktorí investujú svoje peniaze cez Zinc Euro, majú vyšší výnos ako v banke a na druhej strane tí, ktorí si požičiavajú, splácajú s nižším úrokom ako v banke. Naviac, investovanie cez Zinc Euro  je úplne bez poplatkov. Minimálna výška investície je 500 €. Celková výška, ktorá je vyplatená jednému investorovi z Garančného fondu je maximálne 1 000 €.  

 

 
očakávaný ročný
výnos v Zinc
očakávaný ročný
výnos v banke
4 roky
4,5 %
0,8 %
5 rokov
5,0 %
0,9 %

 

Výber dĺžky investície v tomto kroku nie je záväzný.

Začať teraz

Ako to prebieha?

1.

 Požičiavate priamo dlžníkom

Rozhodnite sa, koľko chcete investovať do pôžičiek a na akú dobu. Zinc spojí Vašu investíciu s dopytom, to znamená s ľuďmi, ktorí majú záujem o pôžičku na rovnaké časové obdobie. Najväčší záujem je o pôžičky s dĺžkou splácania 48 mesiacov, preto odporúčame investovať na obdobie 4 rokov, aby vaše peniaze začali zarábať čo najskôr. Stačí, keď sa zaregistrujete a môžete investovať.

2.

 Bezpečná investícia

Vaše peniaze sú neustále pod trojstupňovou ochranou. Pôžičku môžu v Zinc dostať len tí, ktorí prešli striktným skóringovým systémom Zinc Euro. Investícia je ďalej rozdelená medzi viacerých dlžníkov a ak by aj jeden z nich prestal splácať, Zinc vám dáva možnosť výpaty istiny z Garančného fondu. Celková výška, ktorá je vyplatená jednému investorovi z Garančného fondu je maximálne 1 000 €.

3.

 Váš zárobok

Vaše splátky od jednotlivých dlžníkov sú pripisované na Váš Zinc virtuálny účet mesačne. Splátky obsahujú istinu a úrok. Zo zárobku nie je odpočítaná daň, tú si môžete jednoducho priznať stiahnutím predvyplneného formulára po prihlásení do časti Moja Zóna. Príjmy z kapitálového majetku sa ako súčasť osobitného základu dane zdaňujú sadzbou dane vo výške 19%. Z týchto príjmov je povinné odvádzať aj zdravotné odvody vo výške 14%.

4.

 Prístup k peniazom

Peniaze, ktoré máte na Vašom Zinc virtuálnom účte, môžete kedykoľvek previesť na Váš bankový účet. Ak by ste sa v priebehu viazanosti Vašej investície dostali do situácie, že potrebujete zrušiť svoju investíciu, stačí, ak požiadate o Rýchly výber a Zinc začne hľadať ďalšieho investora, ktorý nahradí Vašu investíciu.

20161129103312_ocakavany_vynos_v_zinc_euro.png
29. 11. 2016
Očakávaný ročný výnos

Očakávaný ročný výnos je potrebné počítať z investovanej sumy, ktorá doposiaľ nebola dlžníkom splatená.

viac
20161129095325_investicie-na-5-rokov-sa-oplatia.jpg
29. 11. 2016
Investovať na 5 rokov sa oplatí

Diverzifikácia je jedna z najdôležitejších možností zníženia rizika investície. Preto v Zinc jeden investor nikdy neinvestuje celú výšku investície iba do jednej pôžičky.

viac
Máte otázku?
 zavolajte nám 052/78 77 901
 napíšte nám Kontaktný formulár
 opýtajte sa CHAT