28.07.2015

Prečo ľudia uprednostňujú pôžičky od ľudí pre ľudí pred bankami?

Prečo ľudia uprednostňujú pôžičky od ľudí pre ľudí pred bankami?

Spoločnosti poskytujúce pôžičky od ľudí pre ľudí, ako aj Zinc, spájajú tých, ktorí chcú investovať a tých, ktorí si chcú požičať.

Americká Investičná banka Goldman Sachs vyhlásila, že Američania si požičiavajú čím ďalej viac peňazí cez pôžičky od ľudí pre ľudí (P2P) ako cez banky. Ak bude tento trend pokračovať, americkým bankám môže hroziť pokles ročných ziskov až o 7%, vďaka rýchlo sa rozširujúcej skupine nebankových finančných sprostredkovateľov.

 

Čo sú pôžičky od ľudí pre ľudí?

Celosvetovo sa banky obávajú nových finančných sprostredkovateľov, pretože pokles zisku aj o 1% znamená pre banku obrovskú stratu.  Spôsob ako si banky môžu udržať svoje zisky pri tomto náraste dopytu online pôžičiek od ľudí pre ľudí, je znížiť svoje náklady. Vzostup nebankových úverov postupne núti banky preceniť rôzne finančné produkty vrátane poplatkov.

Na druhej strane otvára sa možnosť ako znížiť marže bánk, ktoré si stanovujú pri svojich produktoch. Väčšina bánk má viaceré pobočky, sídliace v krásnych, veľkých, poschodových budovách s veľkým počtom zamestnancov, čo vedie k vysokým prevádzkovým nákladom. Na týchto nákladoch sa spolupodieľame aj my - všetci klienti bánk.

 

Prečo využiť pôžičky od ľudí pre ľudí a nie banky?

Pri investovaní alebo pôžičkách banky nie sú vždy potrebné. Je to zbytočne drahý medzičlánok. Spoločnosti poskytujúce pôžičky od ľudí pre ľudí, akou je aj Zinc Euro spájajú tých, ktorí chcú investovať a tých, ktorí si chcú požičať. Keďže sprostredkovateľom nie je banka, obe strany majú výhodnejšie podmienky. Tí, ktorí chcú investovať získajú vyšší úrok ako v banke, a naopak tí, ktorí si chcú požičať získajú nižší úrok ako v banke.

Chcete výhodnejšiu požičku? 
Chcete investovať s vyšším výnosom?

Mnohí klienti si vybrali pôžičku v Zinc Euro kvôli výhodám, ktoré ponúka - nižším úrokom, žiadnym extra poplatkom, jednoduchej, prehľadnej, a zároveň bezpečnej správe účtu online. Taktiež je dôležitým faktorom aj rýchlosť spracovania žiadosti a oznámenie výsledku schvaľovacieho procesu. V neposlednom rade je to aj prístupný a ústretový servis pre klientov Zinc, ktorého cieľom je spokojnosť klienta.

Môžeme aj naďalej nadávať na banky a finančné inštitúcie aké majú drahé poplatky, nízke úrokové sadzby pri investíciách či vysoké úrokové sadzby pri úveroch, alebo môžeme napríklad využiť výhody pôžičiek od ľudí pre ľudí, ktoré nám ponúka aj slovenský trh.

 

Zdroj: Financial Times

Máte otázku?
 zavolajte nám 052/78 77 901
 napíšte nám info@zinceuro.sk