16.11.2015

Investovanie z pohodlia domova alebo možnosti, ktoré ponúka internet aby ste zarobili

Investovanie z pohodlia domova alebo možnosti, ktoré ponúka internet aby ste zarobili

Ľudia nerozlišujú medzi investovaním a sporením. Pri investíciách je veľmi dôležité sa na nich pozerať viac cez matematiku a trendy ako cez emócie. Keď sa teda rozhodneme investovať, musíme vziať do úvahy tri základné faktory: výnos, riziko a likviditu.

Ako začať s investovaním? Jednoduchá otázka so zložitou odpoveďou. Investícia je dlhodobé viazanie kapitálu na dosiahnutie zisku. Sú to vlastne výdavky s cieľom budúcich ziskov. Na začiatok však postačí, ak si urobíme prehľad investičných možností, ich výhod a nevýhod. Pri investíciách je veľmi dôležité sa na nich pozerať viac cez matematiku a trendy ako cez emócie. Keď sa teda rozhodneme investovať, musíme vziať do úvahy tri základné faktory: výnos, riziko a likviditu (investičný trojuholník).

 

Investovať neznamená sporiť si

Základným nedostatkom je to, že ľudia nerozlišujú medzi investovaním a sporením. Slováci často sporia na konkrétny účel ako napríklad dovolenku, auto, rekonštrukciu, deti a podobne. Týmto spôsobom si však vytvárajú rezervu, ktorú následne minú na daný účel a výsledkom je, že sú opäť na nule. Sporenie a investovanie predstavujú podobné činnosti, pri oboch sa využívajú finančné produkty ako sú napríklad podielové fondy. Základný rozdiel je v tom, že pri sporení do vybraného finančného produktu vkladáte určitú sumu pravidelne (mesačne) zatiaľ čo pri investovaní do vybraného „produktu“ vkladáte investovanú sumu väčšinou jednorázovo. Ďalší rozdiel je vo výške sumy. Pri sporení ide o menšie sumy a pri investovaní spravidla vkladáte jednorázovo vyššiu sumu prostriedkov. Pri jednorázovej investícii, kde ide o vyššie sumy je dôležité dodržať investičný horizont, práve preto by malo ísť o voľné finančné zdroje (voľné aktíva) a nie rezervu, aby ste dosiahli vyšší výnos ako na sporiacich produktoch. Definícia výnosu inak povedané, je odmena za podstúpené riziko.

 

Možnosť investovať z pohodlia domova

V dnešnej elektronickej dobe je pre investora možnosť v súvislosti s ušetrením času investovať napríklad aj cez internet. V prvom rade je nutné sa rozhodnúť pre tú najlepšiu možnosť a preskúmať dostupnosť. Možností je veľa a o viacerých sme už písali aj predošlých článkoch.

„Investovanie“ cez internet: sporenie na dôchodok, dlhopisy, akcie, podielové fondy, burza a iné, no môžeme zvoliť aj alternatívne formy investovania ako napríklad umenie, víno, nehnuteľnosti.

 

Chcete mať dôchodok ako Švajčiari?

Len pred pár mesiacmi sa v médiách zvádzal boj o význame II. piliera. Či ste sa rozhodli ostať len v I. pilieri, alebo ste zapojený aj do II. piliera, váš dôchodok zrejme nebude vo výške, aby ste si ho mohli porovnávať so "susedmi zo západu". Z minuloročného prieskumu Nadácie PARTNERS,  vyplýva, že až 62 % pracujúcich Slovákov si na dôchodok nesporí a spolieha sa iba na I. a II. pilier. Spôsobené je to hlavne nedostatkom informácií a zbytočnou obavou z investovania.

 

Zabezpečte sa na dôchodok

Aby ste si mohli udržať životný štandard aj v dôchodku, začnite si odkladať na dôchodok čo najskôr, kým ste produktívni a máte pravidelný príjem. Dlhodobo sporiť si môžete viacerými spôsobmi, napríklad zriadiť si životné poistenie so sporením, sporiť v III. pilieri, investovať do nehnuteľností alebo podielových fondov. V zahraničí sa čím ďalej stáva bežnejším ako sa zabezpečiť na dôchodku a to investovaním do  peer-to-peer teda pôžičiek od ľudí pre ľudí.

Aj v súčasnej dobe, keď sú úroky v bankách veľmi nízke, veľa ľudí využíva na sporenie obyčajné sporiace účty. Ročné úroky na týchto účtoch sa pohybujú niekde medzi od 0,01% do 1,5%. Výhodou je nulové riziko, no výnos nepokryje ani infláciu  (súčasná ročná miera inflácie podľa MFSR je 1%, aj keď v máji 2015 bola iba 0,2%), a teda každý rok sa vaše úspory znehodnocujú. To však nie je investovanie ale pravidelné sporenie.

 

Investovanie cez Zinc Euro, a.s.

Pre tých, ktorí mate voľné finančné prostriedky a chcete naozaj investovať a zhodnotiť svoje peniaze, čiže nad mieru inflácie a zároveň  chcete využiť možnosť investovania cez internet, pozrite si stránku  www.zinceuro.sk a presvedčte sa aké sú v Zinc Euro ročné úrokové sadzby (napríklad pri investovaní cez Zinc na 5 rokov je výnos 5%), ako sú vaše investície zabezpečené a diverzifikované. Ak vás to zaujme, stačí ak si vyberiete dobu investície a jej prislúchajúcu ročnú úrokovú sadzbu, vyplníte krátku registráciu, pošlete investíciu a zarábate.

Investovať na 5 rokov sa oplatí

Kontakt v prípade otázok:
tel.: +421 52 78 77 901
e-mail: akanalosova@zinceuro.sk

Adriana Kanalošová

Máte otázku?
 zavolajte nám 052/78 77 901
 napíšte nám info@zinceuro.sk