01.07.2016

Ako sa stať do piatich rokov milionárom

Ako sa stať do piatich rokov milionárom

Medzinárodne uznávaný obchodný expert Daniel Ally, ktorý je známy pre svoje inšpiratívne návody ako byť úspešný, tomu zasvätil celý svoj život.

Za každým úspešným podnikateľom stojí veľmi veľa obety a prekonávania prekážok. Boj s nepriazňou osudu sa môže stať tým najlepším učiteľom a pomáha vybudovať typ odolnosti, vďaka ktorej je človek schopný prechádzať ohňom.

Jedným z takýchto úspešných ľudí je aj milionár Daniel Ally, medzinárodne uznávaný obchodný expert. Je známy pre svoje inšpiratívne návody ako byť úspešný. Celý svoj život zasvätil výučbe ľudí, ako dosiahnuť slobodu vo všetkých oblastiach svojho života, a tak dosiahnuť svoje ciele.

Na základe svojich skúseností zhrnul niekoľko vlastností, ktoré mu pomohli stať sa milionárom za menej ako 5 rokov. V jednoduchosti: milionárom za menej ako päť rokov sa môže stať každý – ak bude veriť sám sebe, bude sa držať príležitostí, ktoré človeka v živote posúvajú ďalej.

 

Naučte sa jednať s ľuďmi

V procese získavania sedemmiestnej sumy je potrebné  pochopiť, že naučiť sa jednať s ľuďmi je to najdôležitejšie. Nikto sa nestane milionárom bez toho, aby sa nevedel asertívne dohodnúť. Môže sa stať, že najbližší priatelia sa otočia chrbtom, či zradí rodina. A väčšinou sa to stáva vo veľmi nesprávnych chvíľach.

 

Naučte sa narábať s financiami

V prvom roku podnikania to Daniel Ally finančne zvládal veľmi ťažko. Čelil desiatkam prečerpaných limitov, omeškania boli na takmer každom účte. Musel predať svoje auto, no  napriek zlyhaniu a odrádzaniu udržiaval svoj biznis a narábal s peniazmi. Čoskoro začal prosperovať a v ďalšom roku jeho príjem vyletel desaťkrát vyššie.

 

Prinášajte obety

Všetky jeho negatívne skúsenosti ho posúvali stále vpred. V noci, predtým než dostal platbu 10 000  dolárov za reč pred veľkým publikom v Deleware, bol nútený spať v aute, v chlade a sám, pretože v tej dobe si hotel nemohol dovoliť, nakoľko bol na účte v debete. Mnohokrát nemal ani na základné potraviny, čo zvládal ťažko, keďže zvyčajne jeho nákupy dosahovali aj sumu 100 dolárov.

 

Nebojte sa požiadať o pomoc

V určitom okamihu svojho života si tiež uvedomil, že nemohol pokračovať v podnikaní bez najatia kľúčových ľudí. Žiadosť o pomoc nikdy nebola jeho silnou stránkou, ale prekonal sa. Potreboval právnika, editora, osobného trénera a pod. Na začiatku ho to stálo nemálo investícií, ale nedovolil, aby mu jeho ego bránilo požiadať o pomoc. Poučil sa z chýb iných.

 

Prekonajte strach

Na strednej škole nebol dobrým žiakom, angličtina mu takmer vôbec nešla.  Jeden učiteľ  na univerzite mu povedal, že sa nemá obťažovať písaním a vyhodil ho z triedy. Preto si roky neveril, že jeho dar uzrie svetlo sveta, aj keď mal mnoho nápadov. Avšak, potom začal písať knihy a články a to zmenilo jeho sebadôveru. Dnes oslovuje svojimi slovami milióny ľudí.

 

Riskujte

Pred dosiahnutím vysnívanej sumy, je potrebné vystaviť sa mnohým rizikám. Musíte preto veľmi veriť sebe i ostatným. Viera je poznanie, že to, čo chcete sa nakoniec stane, ak v to veríte. Vo svojom živote budete musieť spraviť veľké skoky a niekedy nebudete vôbec tušiť kam to všetko povedie. Ale akonáhle sa dostanete na druhú stranu, pochopíte, že sa to oplatilo, aj keď budete musieť v tomto procese spáliť jeden, dva mosty.

 

Neustále študujte

Daniel Ally  každý rok poctivo prečítal viac ako 100 kníh. Aby sa mohol stať sčítaným odborníkom, vyžadovalo si to denne hromadenie vedomosti z jeho odboru. Venoval sa tomu aspoň štyri hodiny denne. Momentálne si všíma každého koho stretne, štúdiom jeho zámerov a účelov sa učí chápaniu ľudskej povahy.

 

Dávajte nezištne

Ako tínedžer sa aj Daniel Ally prirodzene posmieval dobrovoľníkom vo svojej komunite. Okolo dvadsiatky sa stal najväčším dobrovoľníkom v meste. Jeho život sa zmenil, keď sa dozvedel hodnotu darovaného času, energie, peňazí a kreativity ostatným. Keď dávate, na oplátku dostávate oveľa viac. Zistil, že najbohatší ľudia dávajú najviac, a to je tajomstvo prečo získavajú najviac. Tajomstvom života je dávanie.

 

Dávajte si veľké, šťavnaté ciele

Domnieval sa, že je potrebné stanoviť si ciele, ktoré vás desia. Musíte byť veľmi špecifický. V prvom roku podnikania prelial krv, pot, a slzy na dosiahnutie týchto cieľov. Mal veľa bezsenných nocí a robil všetko pre to, aby odviedol svoju prácu. Dnes dosiahol oveľa viac ako si vtedy predstavoval a predsavzal.

 

Rady na záver

V jednoduchosti: milionárom za menej ako päť rokov sa môžete stať – ak budete verný sám sebe, budete sa držať príležitosti, ktoré vás v živote posúvajú ďalej. Zvyčajne to je, keď rozbehnete vlastný biznis. Odpúšťajte, nebojte sa, nezabúdajte na okolie. Nehľadajte výhovorky ako to nejde. Nevyhovárajte sa na okolnosti, situáciu, prostredie, rodinné zázemie. A ak máte túžbu a potenciál, aby sa to stalo, môžete sa stať milionárom skôr ako si myslíte. Nejde o to čo sa vám stane ale ako na to zareagujete.

 

Kontakt v prípade otázok:
tel.: +421 52 78 77 901
e-mail: akanalosova@zinceuro.sk

Adriana Kanalošová

Máte otázku?
 zavolajte nám 052/78 77 901
 napíšte nám info@zinceuro.sk