28.07.2015

Od 1. apríla 2015 britská vláda zaviedla úľavu pre investorov P2P lending

Od 1. apríla 2015 britská vláda zaviedla úľavu pre investorov P2P lending

Ministerstvo financií v UK potvrdilo, že investície súkromných osôb budú oslobodené od daní a získajú možnosť odpočtu straty z investovania cez P2P lending.

Rozšírenie daňovej úľavy na pôžičky od ľudí pre ľudí, je posledná z radu opatrení britskej vlády, zameraných na podporu a uznanie sektora, no hlavne pre investorov, ktorí investujú cez pôžičky od ľudí pre ľudí. Ministerstvo financií vo Veľkej Británii v marci potvrdilo, že investície súkromných osôb budú oslobodené od daní a získajú možnosť odpočtu straty z investovania. Úľava sa bude vzťahovať na príjmy z investovania cez pôžičky od ľudí pre ľudí, ako aj z peňažných úspor, ale nebude sa vzťahovať na príjmy z investícií do akcií alebo fondov.

Predpokladá sa, že toto oslobodenie prilákala nových investorov ako aj žiadateľov o pôžičku. Je to skvelá správa pre spoločnosti a spotrebiteľov, ktorí takto môžu dosiahnuť zaujímavé zisky. V prostredí nízkych úrokových sadzieb v pôžičkách od ľudí pre ľudí, to znamená vyššie výnosy ako z iných foriem investovania a zároveň nižšie úroky pre žiadateľov o pôžičku.

 

Zdroj: Financial Times

Máte otázku?
 zavolajte nám 052/78 77 901
 napíšte nám info@zinceuro.sk